На головну

Нормативна база                              Мапа сайту

 
 травня 2022 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 
і

                                  МЛИНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЇ

                            

             35100 смт Млинів, вул. Народна, 1,  тел.факс (03659)6-45-85, e-mail: mlunrda@rv.gov.ua

і
Про недопущення порушень чинного законодавства при виплаті допомог по вагітності і пологах


Про недопущення порушень чинного законодавства при виплаті допомог по вагітності і пологах

 

В ході перевірок правильності використання страхових коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності мають місце випадки виплати матеріального забезпечення (допомог по вагітності та пологах) найманим працівникам страхувальників із порушенням чинного законодавства України.

                Така ситуація складається в результаті прийняття на роботу по строкових трудових договорах вагітних жінок, на період тимчасової  відсутності основного працівника (перебування у щорічній відпустці, відпустці  по вагітності та пологах, відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох (шести) років, на період тимчасової непрацездатності), які в період дії строкового трудового договору надають для оплати за рахунок коштів Фонду листки непрацездатності пов’язані із вагітністю та пологами. При цьому, в період відпустки по вагітності та пологах (догляду за дитинною до досягнення нею трьохрічного віку) працівниць, які прийняті за строковими трудовими договорами,  до роботи приступають основні працівники, а роботодавцем  всупереч ст.184 КЗпП України не вчиняються необхідні дії щодо звільнення працівниць, що прийняті за строковими трудовими договорами з обов’язковим працевлаштуванням. 

Не вчинення роботодавцем дій щодо розірвання трудового договору згідно п.2 ст. 36 КЗпП України, в зв’язку із закінченням строку трудового договору після виходу основного працівника на роботу та не вчинення дій щодо обов’язкового працевлаштування вагітної жінки чи жінки, яка має дитину, призводить до того, що жінка залишається без визначеного робочого місця, вона не закріплюється за жодною штатною посадою та їй не встановлюються посадові оклади (тарифні ставки). Тобто фактично трудові відносини не тривають і в разі настання у таких жінок повторних страхових випадків пов’язаних із вагітністю та пологами  оплата їх за рахунок  коштів Фонду неможлива, оскільки, призводить до порушення пункту 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 року № 1266 (із змінами та доповненнями).

 Зважаючи на вищенаведене, страхувальники-роботодавці, приймаючи на роботу за строковим трудовим договором вагітну жінку,  повинні чітко враховувати, що  згідно п. 2 ст. 36 КЗпП України така жінка звільняється після закінчення дії строкового трудового договору із обов’язковим працевлаштуванням. При цьому, на період працевлаштування за жінкою зберігається середня заробітна плата, однак не більше трьох місяців з дня закінчення дії строкового трудового договору.

Враховуючи вищенаведене та з метою недопущення порушень чинного соціального та трудового законодавства України, просимо   забезпечити  всіх страхувальників-роботодавців оформлення трудових відносин з жінками, які не були звільнені у зв”язку із закінченням строкових трудових договорів у відповідність із трудовим законодавством України.
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

 

 
 
 
 
 
Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Безкоштовна гаряча лінія ГО «Донбас SОS»

Майбутня професія - ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ

Млинівський районний військовий комісаріат проводить відбір кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ)....