На головну

Нормативна база                              Мапа сайту

 
 травня 2022 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 
і

                                  МЛИНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЇ

                            

             35100 смт Млинів, вул. Народна, 1,  тел.факс (03659)6-45-85, e-mail: mlunrda@rv.gov.ua

і
Нова система житлових субсидій


З 1 травня 2015 року запрацює нова система житлових субсидій. В зв’язку з чим хочу розповісти про деякі моменти, пов’язані із наданням населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Субсидія призначатиметься за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Соціальна норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена в розмірі 13,65 м2 на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 35,22 м2 на домогосподарство. В окремих випадках субсидії можуть призначатися на понаднормову площу житла за рішенням комісії, яке приймається на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Для призначення субсидії  громадянин подає заяву про призначення житлової субсидії, декларацію про доходи та витрати осіб, які зареєстровані у будинку,  а також за бажанням довідки про їх доходи за шість місяців перед зверненням за субсидією.

Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на дванадцять місяців з місяця звернення за її призначенням. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. Якщо для індивідуального опалення використовується природний газ (електроенергія), розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.

До сукупного доходу для призначення субсидії враховуються доходи, отримані особою у грошовому вигляді без урахування податку з доходів фізичних осіб, а також розміри державної соціальної допомоги, (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово). Суми отриманих громадянами доходів за попередній календарний рік проставляються у декларації. Інформація, наведена у декларації буде перевірятись через ДФС України, територіальні органи Пенсійного фонду України.

Якщо серед зареєстрованих у житловому приміщенні осіб є працездатні особи, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму,  в розрахунок субсидії включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму. Але якщо серед осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, є громадяни, які одержують (одержували): стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу до досягнення дитиною трирічного віку,  допомогу по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомогу по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги і мають право на отримання субсидії під час визначення сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Субсидія не призначається, якщо:

- будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії  здійснив купівлю земельної ділянки, квартири, автомобіля, транспортного засобу; будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо; або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири або автомобіля, транспортного засобу, на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн.;

- під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором з’ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здає у найм (оренду) житлове приміщення (будинок) або його частину; працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо).

Субсидія розраховується відповідно до кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.

Якщо хтось із зареєстрованих  фактично не проживає, то потрібно пред’явити довідки, які підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання. Рішення про призначення субсидії у такому випадку буде прийматись районною комісією по наданню населенню субсидій та допомог.

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни,  повертається ним у подвійному розмірі за вимогою органу, що призначив субсидію.

При виникненні додаткових питань стосовно умов призначення субсидії громадяни можуть звертатись за консультацією за телефоном гарячої лінії: 63592 або в Управління праці та соціального захисту  населення  Млинівської райдержадміністрації: вул. Ватутіна 23, каб. №101, 103, 201.

 

 

Начальник відділу призначення соціальних допомог                                                 Т. Новак

та житлових субсидій управління праці та соціального

захисту населення Млинівської райдержадміністрації
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

 

 
 
 
 
 
Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Безкоштовна гаряча лінія ГО «Донбас SОS»

Майбутня професія - ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ

Млинівський районний військовий комісаріат проводить відбір кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ)....