На головну

Нормативна база                              Мапа сайту

 
 травня 2022 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 
і

                                  МЛИНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЇ

                            

             35100 смт Млинів, вул. Народна, 1,  тел.факс (03659)6-45-85, e-mail: mlunrda@rv.gov.ua

і
Новини

20 квітня 2017
На Млинівщині діє Урядова програма «Доступні ліки»

З 01 квітня 2017 року  в Україні у відповідності до Урядової програми «Доступні ліки»   запроваджується відшкодування вартості лікарських засобів. Дана програма  є частиною загальнонаціональної політики забезпечення доступу українців до ліків. У цьому році до Національного переліку основних лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за  рекомендацією  Всесвітньої організації охорони здоров’я  входить 21 міжнародна непатентована назва  для лікування серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми та діабету ІІ типу.

Пріоритетність надали лікуванню саме цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності серед населення або суттєво знижують якість життя пацієнта. Разом з тим  -  ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

  Очікується, що наслідком  реалізації  програми  стане зниження кількості інфарктів та інсультів серед українців і загалом зниження смертності та підвищення тривалості життя.
Заходи Уряду спровоковані тим, що ціни на ліки в Україні не відповідають рівню доходів українців і часто навіть перевищують ціни в сусідніх Європейських країнах. Згідно з дослідженнями кожен другий пацієнт вимушений відмовлятися від лікування або відкладати його через брак коштів, 56% опитаних приймали лише частину прописаних ліків, 69%  надають перевагу самолікуванню.
Починаючи з квітня 2017 року для того, щоб отримати ліки безкоштовно або з невеликою доплатою необхідно звернутися  до сімейного лікаря та отримати  правильно виписаний рецепт.

         Для ефективного використання бюджетних коштів рецепт виписують не за комерційною назвою, а на основі міжнародної непатентованої назви, тобто діючої речовини ліків.  Після чого, завітати до аптеки, яка має позначку «Доступні ліки» та  отримати необхідні медикаменти.

В аптеці  можна вибирати – отримати найдешевший лікарський засіб безкоштовно або обрати іншу торгову марку, доплативши певну суму коштів. Якщо пацієнт бажає придбати ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці. Проте, у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

До аптечних закладів, що братимуть участь  в Урядовій програмі  «Доступні ліки» у Млинівському районі входять:
- комунальне підприємство «Міжлікарняна аптека» з аптекою №1 по вул. Поліщука,36 та аптечним пунктом №1 у с. Острожець;
- аптека «Тетрамед» №4, що по вул.. Народній 4-а;
- аптека «Рівнефармація» № 21 по вул. Степана Бандери, 36;
- аптека «Сальве» , яка розміщена у приміщенні супермаркету «Наш край», що по  вул. Степана Бандери,38;
- аптека ФОП Василіщук В.М. у  с.Бокійма,  по вул. Незалежності, 16Г
На реалізацію відшкодування вартості лікарських засобі для амбулаторного лікування у 2017 році Уряд виділив 500,00 млн. грн. Майже 369 тис. грн. із даної суми виділено  для забезпечення впродовж року безкоштовними ліками жителів Млинівського району.
 
 


Архів новин »
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

 

 
 
 
 
 
Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Безкоштовна гаряча лінія ГО «Донбас SОS»

Майбутня професія - ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ

Млинівський районний військовий комісаріат проводить відбір кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ)....