На головну

Нормативна база                              Мапа сайту

 
 травня 2022 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 
і

                                  МЛИНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЇ

                            

             35100 смт Млинів, вул. Народна, 1,  тел.факс (03659)6-45-85, e-mail: mlunrda@rv.gov.ua

і
Публічний звіт за 2018 рік


П У Б Л І Ч Н И Й  ЗВІТ

голови Млинівської районної державної адміністрації за 2018 рік

 

Протягом 2018 року діяльність Млинівської районної державної адміністрації здійснювалась  відповідно до Конституції України, Закону України  «Про місцеві державні адміністрації» та Регламенту райдержадміністрації і була спрямована на забезпечення соціально-економічного розвитку району, сприяння залученню інвестицій, ефективне використання наявних природних, трудових та фінансових ресурсів, вирішення актуальних проблем життєдіяльності району, поліпшення добробуту та соціального захисту населення, соціальний супровід учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих, зміцнення матеріально-технічного стану закладів охорони здоров’я, освіти, культури, і як наслідок – покращення рівня життя жителів району.

          У відповідності до ст. 17  Закону України «Про місцеві державні адміністрації» райдержадміністрацією у 2018 році розроблено ряд галузевих програм, які у встановленому порядку затверджені Млинівською районною радою. Головним програмним документом, що визначав основні напрямки та прогнозні показники розвитку галузей господарського  комплексу, соціальної та гуманітарної сфер розвитку району була «Програма економічного та соціального розвитку району на 2018 рік», яка схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації від 27 грудня 2017 року № 365.

                           

                Соціально-економічний розвиток району

          У звітному періоді райдержадміністрацією значна увага приділялася  питанням соціально-економічного розвитку району.

           Так, у 2018 році сільськогосподарськими підприємствами району вироблено валової продукції на суму 526 млн. грн., що на 45 млн. грн.  або на 9,4 відсотків більше, ніж  було у 2017 році. Питома вага агроформувань району у виробництві сільськогосподарської продукції області складає понад 20 відсотків.

Сільськогосподарськими підприємствами району виробляється 55 відсотків цукрових буряків, 22 відсотки м’яса та 28 відсотків молока від загальної кількості, що виробляється підприємствами області. Також ними утримується 41 відсоток свиней та 25 відсотків великої рогатої худоби від усього поголів’я, яке вирощується в господарствах області.

          В структурі валового виробництва галузь рослинництва займає 76 відсотків, тваринництво - 24 відсотки.

          У звітному році сільськогосподарськими підприємствами району вироблено 152,6 тис. тонн зерна (до попереднього року виробництво збільшилось на 44,8 тис. тонн або на 42 відсотки), цукрових буряків – 371,0 тис. тонн (збільшилось на 73,6 тис. тонн або на 25 відсотків). Завдяки запровадженню прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур підвищилась і урожайність сільськогосподарських культур.

У галузі тваринництва вживалися заходи по підвищенню ефективності ведення галузі тваринництва, впровадження передових технологій утримання та годівлі сільськогосподарських тварин.

Так, у 2018 році по агроформуваннях району виробництво м’яса склало 6,2 тис. тонн або збільшилось на 916 тонн у порівнянні з попереднім роком. Виробництво молока склало 21,7 тис. тонн або зменшилось на 1,9 тис. тонн.

         Станом на 1 січня 2019 року по сільськогосподарських підприємствах району поголів’я великої рогатої худоби склало 7,3 тис. голів, а поголів’я свиней – 13,3 тис. голів.

У червні 2018 року в районі кластером «Натуральне молоко» за підтримки ТОВ «Укрмілкінвест» у фермерському господарстві «Нове життя» була  створена перша в районі сімейна молочна ферма. Для її функціонування було реконструйовано корівник, придбано 20 племінних корів молочного напрямку продуктивності та сучасне обладнання.

На території району діють п’ять обслуговуючих кооперативів, якими за звітний період надано послуг на суму 187,0 тис. грн.

Агроформуваннями району укладено із власниками земельних часток (паїв) 13134 договори  оренди. У 2018 році виплачено 84,6 млн. грн., що на 32,5 млн. гривень більше, ніж було у попередньому році. Заборгованості по виплаті орендної плати немає.

Своєчасно виплачується  заробітна плата. Так, середньомісячна заробітна плата одного працюючого в сільському господарстві у 2018 році склала 5151 гривень, що на 722 гривні більше попереднього року. Фонд заробітної плати склав 115 млн. гривень або зріс на 14,6 млн. гривень.

В минулому році в районі здійснювалася реалізація державних програм підтримки агропромислового комплексу учасниками яких були юридичні і фізичні особи. Так, у 2018 році по всіх напрямках державної підтримки сільгоспвиробники району отримали 11,1 млн. грн. державної дотації, що становить 18 відсотків від отриманої дотації підприємствами області.

Фізичним особам за утримання ідентифікованого і зареєстрованого молодняка ВРХ було виплачено дотацію в сумі 915,3 тис. грн., що становить 6,4 відсотка від дотації виплаченої по області.

Наступний напрямок – спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного напрямку продуктивності. Сума дотації сільгосптоваровиробникам району склала 6,3 млн. гривень, що становить 39,3 відсотка до обласного показника.

7 суб’єктів господарювання району отримали часткову компенсацію закупленої техніки на суму 1,6 млн. гривень або 10 відсотків до показника по області. Крім того, агроформуваннями отримано 2,3 млн. гривень на здешевлення кредитів шляхом часткової компенсації відсоткової ставки та 137,6 тис. грн. виплачено фінансової підтримки для розвитку фермерських господарств.

Згідно обласної програми підтримки АПК надано компенсацію двом фізичним особам - жителям району за придбання доїльних установок на суму 22,8 тис. грн.

          В промисловому секторі району працює одинадцять приватних підприємств.  У структурі обсягу реалізації  89 відсотків припадає на переробну промисловість.

          Промисловими підприємствами району за 2018 рік  реалізовано продукції   в  діючих  цінах   на  суму  963,4 млн. грн, що  на   36,5 відсотків або на 257,9 млн. грн.  більше у порівнянні з 2017 роком.

          Найбільшу питому частку в обсягах реалізованої продукції займає ПП «Агро-Експрес-Сервіс» – 71,6 відсотка.

          Із 11 промислових підприємств наростили  обсяги реалізації 8,  а саме:     ТзОВ «ДБК БУД» - на 67,3 відсотків, КП «Комбінат комунальних підприємств» - на   47,1 відсотків,  агрофірма «Камаз-Агро» на 45 відсотків, ПП «Агро-Експрес-Сервіс» на  42,7 відсотків, ПП  «Агропром-енерго» - на  35,7 відсотків,  ТзОВ «Західна сервісна група» - на 27 відсотків,  ТзОВ «Терлич» -  на 20,9 відсотків та    СГ ТзОВ «Ідна» - на 11,8 відсотка.

          Стабільно працювали приватні підприємства «Деметра» та  «Техагробуд». У 2018 році в порівнянні з 2017 роком нарощено виробництво   ковбасних  виробів  майже у 2 рази  або на 103 тонни, електроенергії - на 13 відсотків або на 198 тис. Квт/годин, корми для сільськогосподарських тварин і свійської птиці - на 9 відсотків або на  1168 тонн та макаронних виробів - на 7,2 відсотків або на 261 тонну.

          Зменшило обсяги реалізованої продукції   ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт»  на  38  відсотків або на  34 млн. грн.

 В натуральному виразі ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт» скорочено  виробництво борошна на 23 відсотки або на 4336 тонн.                                                                    

          У галузі транспорту перевезення пасажирів в районі здійснюють  3 фізичні особи-підприємці: ТОВ «Укр-Пас-Транс», ПРАТ «Луцьке  АТП-10701»  та ПП фірма «Приватсервіс».

          Маршрутна мережа  району включає 21 приміський, 9 міжміських, 17 обласних та 1 транзитний міжнародний маршрути. У січні-листопаді 2018 року автотранспортними підприємствами району перевезено 53,9 тис. пасажирів, пасажирооборот становить 3 млн. пас. км.                    

           У січні-вересні 2018 року в розвиток економіки району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено  334,8 млн. грн. капітальних інвестицій, що становить 7,5 відсотків загальнообласного обсягу.

          У січні-жовтні 2018 року імпортовано товарів на суму 3,1 млн. дол. США, експорт товарів становив 1,1 млн. дол. США. У загальному обсязі імпорту суттєва частка припадала на Німеччину,  США, Австрію, Угорщину, Польщу та Італію. У товарній структурі імпорту переважали  машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, засоби наземного транспорту (крім залізничного).

           Найбільші експортні поставки здійснювалися до Польщі, Тунісу та Італії. Основу товарної структури експорту складали  деревина і вироби з деревини, зернові культури.                     

 У сфері малого і середнього підприємництва району ведуть господарську діяльність  82  юридичні   суб’єкти.

 За основними видами економічної діяльності найбільше малих підприємств працює у сільському господарстві, промисловості та  галузі торгівлі. 

           Кількість зареєстрованих фізичних осіб-підприємців станом на 01.01.2019 склала  864 особи. У порівнянні  з 01.01.2018   кількість фізичних осіб-підприємців збільшилась  на 65 осіб.

           У сфері торгівлі та ресторанного господарства протягом останніх років спостерігається щорічне зростання кількості підприємств торгівлі та ресторанного господарства.

           Мережа підприємств торгівлі та ресторанного господарства на 01.01.2019  нараховує  372 одиниці,  зокрема:  315 - підприємств торгівлі, 45 - ресторанного господарства та 12 аптек.   Працюють  два ринки на 578 торгових місць. 

           В 2018 році обсяг роздрібної торгівлі складає 78 млн.грн,  що  на   21 відс.  менше  рівня  2017 року.   Побутові послуги жителям району надають 111 суб’єктів господарювання. Функціонує вісім станцій технічного обслуговування, чотири автомийки та шість автозаправочних станцій.  

           Протягом 2018  року  мережа підприємств торгівлі зросла на 12 одиниць,  побуту -  на  3 одиниці  порівняно з 01.01.2018. 

 

Енергоефективність

Протягом 2018 року, за рахунок різних джерел фінансування, проводились роботи по впровадженню енергозберігаючих  заходів в  установах та організаціях району.

З метою ефективного впровадження енергозберігаючих заходів та поінформованості про них населення райдержадміністрацією було ініційовано проведення І Форуму з питань енергоефективності «Впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій». Участь у заході взяли керівники підприємств та організацій, очільники та представники об’єднаних територіальних громад Млинівського та Демидівського районів, жителі краю.

Дане питання перебувало також в центрі уваги під час проведення засідання Ради регіонального розвитку при райдержадміністрації (грудень 2018 року). Тоді своїм досвідом з питань енергоефективності та розвитку інфраструктури поділилися Ярославицький та Підгаєцький сільські голови. Жвавий інтерес в присутніх викликав також виступ Олени Стельмащук, директора ПП «Деметра». Підприємство впроваджують унікальний для нашого регіону проект - будують «Комплекс переробки відходів тваринництва та рослинництва в біогаз з виробництвом електричної та теплової енергії». Зі свого боку надаємо усю можливу підтримку, а успішна реалізація проекту такого масштабу – гідний приклад для наслідування.

 

                                   Виконання  бюджету  району

У 2018 році до загального фонду бюджету району надійшло  7125,7 тис.грн. власних доходів, що на 1485,8 тис.грн. більше порівняно з фактом таких надходжень у 2017 році, або приріст обсягу склав 26,3 відсотка.

За підсумками 2018 року виконання затверджених показників загального фонду по надходженнях власних доходів до бюджету району забезпечено на 130,9 відсотка, тобто при затверджених показниках 5445,7 тис. грн. фактичні надходження склали 7125,7 тис.грн.

Протягом 2018 року при внесенні змін затверджені показники були переглянуті органами самоврядування щодо їх збільшення, у зв’язку з чим загальний обсяг власних доходів загального фонду збільшився на 956,1 тис.грн.

При планових показниках, затверджених органами місцевого самоврядування  з урахуванням змін – 6401,8 тис. грн.,  виконання забезпечено на 111,3 відсотка.

В цілому по району, із 4 місцевих бюджетів, затверджених на  2018 рік, план по власних доходах виконали  всі.                    

Виконання доходів загального фонду місцевих бюджетів разом із субвенціями з державного бюджету  забезпечено на 99,6 відсотка, з передбачених 271500,2 тис. грн.,  фактично надійшло 270310,0 тис. грн., у тому числі:

-          7125,7 тис. грн. – власні доходи;

-          7527,5 тис. грн. – дотації;

-          255656,8 тис. грн. – субвенції.

Податок на доходи фізичних осіб забезпечено на 107,5 відсотка  або  при запланованих 2577,7 тис.грн. надходження склали 2771,6 тис.грн.

По платі за землю виконання забезпечено на 111,0 відсотка, тобто з передбачених 1310,7 тис.грн. фактичні надходження склали 1454,7 тис.грн.

За звітний період по справлянню податку на нерухоме майно фактично поступило 1552,4 тис.грн., з них плати за землю 1454,7 тис.грн. та 29,2 тис.грн. транспортного податку. Надходження єдиного податку забезпечено на 121,1 відсотка, з передбачених 1751,0 тис.грн. надійшло 2120,8 тис. грн., в тому числі єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників 1680,9 тис. грн.

В розрізі видів податків планові призначення на 2018 рік виконані органами місцевого самоврядування  по  податку на доходи фізичних осіб на 107,5 відсотка, податку на майно – 116,8 відсотка, акцизному збору – 90,5 відсотка,  єдиному податку – 121,1 відсотка, в тому числі єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників – 115,4 відсотка, платі за надання адміністративних послуг –88,3 відсотка, оренді майна, що знаходиться в комунальній власності – 80,8 відсотка, по державному миту – 40,9 відсотка  та по інших надходженнях – 192,6 відсотка.

За підсумками проведеного аналізу виконання затверджених планових призначень по надходженню власних доходів районного бюджету забезпечено на 107,1 відсотка, тобто з передбачених 2700,0 тис.грн. надійшло 2891,5 тис.грн., де сума перевиконання становить  191,5 тис.грн.

Видатки бюджету району за 2018 рік становлять 276248,7 тис.грн., виконання склало 98,9 відсотка.

Впродовж року за рахунок коштів районного бюджету проведено фінансування 12  районних програм на загальну суму 245,0 тис.грн., з них:

- програма фінансової підтримки КО «Районна редакція радіомовлення» Млинівської районної ради на 2018 рік – 26,8 тис.грн.;

 - програма забезпечення депутатської діяльності  Млинівської районної ради на 2018 рік – 53,0 тис.грн.;

- програма відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, вшанування та заохочення за заслуги перед Млинівським районом, здійснення представницьких та інших заходів  протягом 2018 року – 9,5 тис.грн.;

- програма військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби  в Збройних  Силах України та інших військових формуваннях на 2016- 2020 роки – 30,0 тис.грн.; 

- програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2018року – 4,4 тис.грн.;

- програма «Милосердя» на 2017-2018 роки – 35,0 тис.грн.;

-  програма «Ветеран» на 2014-2018 роки – 4,6 тис.грн.;

- програма сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у Млинівському районі на 2018-2020 роки 5,5 тис.грн.;

- програма розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці на 2016-2018 роки – 10,0 тис.грн.;

- програма створення місцевого та обєктових фондів матеріально- технічних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків на 2016- 2020 роки – 39,8 тис.грн.;

- програма «Забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи у Млинівському районі на 2017-2020 роки» − 9,9 тис.грн.;

- програма розвитку фізичної культури і спорту у Млинівському районі  на період до 2020 року – 7,1 тис.грн.;

- програма розвитку пластового руху у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах  Млинівського району  на 2018-2020 роки −  9,4 тис.грн.

Станом на 01.01.2019  року не допущено заборгованості по загальному та спеціальному фондах бюджету. Зареєстрована лише заборгованість з виконання державних програм соціального захисту населення в частині пільг, субсидій, соціальних допомог та компенсаційних виплат в сумі 12790,4 тис.грн., які фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету.

 

Залучення та освоєння коштів державного бюджету

на соціальні та інфраструктурні проекти району

 

Протягом звітного року у Млинівський район отримав субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на суму 7,3 млн. грн Станом на 01.02.2019 року повністю освоєні кошти по 9 проектах, фінансування інших перейшло на 2019 рік.

Так, було реалізовано такі проекти:

- Реконструкція вуличного освітлення в с. Гнатівка – 260 тис.грн.

- Придбання та облаштування дитячого ігрового майданчика для Миколаївської ЗОШ I-II ст. по вул. Привітна, 2, с.Миколаївка 100 тис.грн.

Капітальний ремонт покрівлі Ярославицького НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів ДНЗ" Млинівської районної ради Рівненської області на вул.Шкільна, 30 в с.Ярославичі Млинівського району − 464 тис.грн.

Придбання комплектів меблів, обладнання та інвентаря для загальноосвітніх навчальних закладів Ярославицької сільської ради ОТГ− 20 тис.грн.

− Капітальний ремонт внутрішніх приміщень та інженерних мереж підрозділу Ярославицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів ДНЗ» Млинівської районної ради Рівненської області на вул.Центральна, 23 в с.Велика Городниця – 500 тис. грн.

Капітальний ремонт покрівлі та фасаду будівлі школи в с.Владиславівка вул.Центральна, 28 – 478 тис. грн.

- Придбання котла опалювального газового стального типу "Рівнетерм-96" для Млинівської гуманітарної гімназії Млинівської селищної ради по вул. Олексія Кірися, 27 – 35 тис. грн.

− Капітальний ремонт дороги с.Мятин по вул. Сільська – 500 тис.грн.

Реконструкція вуличного освітлення в с.Торговиця – 692 тис.грн.

Розпочато першу чергу робіт іще по кількох проектах. Так, для прикладу, виділено перші кошти для старту робіт по капітальному ремонт даху, покрівлі Підлозцівського НВК в с.Підлозці, реконструкція будівлі школи під дитячий садочок в с. Залав'є, капітального ремонту майстерні (даху, заміна вікон та дверей, оздоблення фасаду) Смордвівської ЗОШ під потреби дитячого садочка.

 

Дороги

        Про наболіле. Ремонт доріг. Цьогоріч – як ніколи масштабно. Гадаю, це помітив чи не кожен із Вас. Район отримав рекордну за попередні роки суму коштів на ремонти доріг. Цифри для порівняння ви бачите на екрані. Чи не вперше за багато років ведеться системна робота з ремонту та реконструкції доріг як міжнародного, так і місцевого значення. Звісно, стан багатьох із них і досі залишається незадовільним, однак все ж маємо перші успіхи.         

        Загалом на вказані потреби Млинівському району  у 2018 році виділено субвенцію з державного бюджету на дороги загального користування місцевого значення 11,2 млн. грн., на вулиці і дороги комунальної власності – 7,8 млн.грн.          

        У 2017-2018 роках проводився ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Доманово-Ковель-Чернівці-Тереблече загальною вартістю 131,6 млн.грн.

        Роботи тривають.

 

Соціальний захист населення району

              У звітному періоді робота у сфері соціального захисту була спрямована на підвищення рівня життя населення, зменшення заборгованості з виплати заробітної плати, підвищення її рівня та підтримки соціально-уразливих   верств населення району.

          На 2018 році обсяг субвенцій із Державного бюджету на виплату державної допомоги сім'ям із дітьми, малозабез­печеним сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тим­часової допомоги дітям затверджено в сумі 68659,3 тис. грн. Заборгованість по виплатах з Держбюджету даним категоріям населення району станом на 1 січня 2019 року відсутня.

Станом на 01.01.2019 житлові субсидії отримують 4840 домогосподарств району.

Протягом 2018 року субсидію на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено на загальну суму 71 млн. 605,9  тис. грн. Крім того, у звітному році пільгами на житлово-комунальні послуги скористались 9358  жителів району на суму 4564,8 тис. грн.

Субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу протягом  2018 року призначено 723 сім’ям на загальну суму 1 млн. 850,2 тис. грн.

У звітному році пільгами на житлово-комунальні послуги скористались 9358  жителів району на суму 4564,8 тис. грн.

Упродовж минулого року 5 ветеранів війни, 13 інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства забезпечено санаторно-курортними путівками.

Із 01 вересня 2018 року в Україні стартувала урядова ініціатива для підтримки родин, у яких народжуються діти. Українські сім’ї отримують від держави набір із найнеобхідніших речей для немовлят – одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка». У минулому році такі допомоги отримали 55 жінок району.

Протягом року проведено 23 засідання районної комісії по наданню населенню житлових субсидій та державних допомог.

 Членами робочої групи «мобільного соціального офісу» здійснено 28 виїздів в усі сільські ради району, надано інформаційно-консультативних послуг 167 особам та прийнято заяви і відповідні документи на призначення різних видів допомог від 79 громадян.

За оперативними даними заборгованість із виплати заробітної плати по району станом на 01.01.2019 року по економічно-активних підприємствах району відсутня.

Протягом січня - грудня 2018 року проведено 24 засідання районної  тимчасової комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, заслухано звіти 38 керівників підприємств, установ, організацій та 132 фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності із виплати заробітної плати, дотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, погашення заборгованість по єдиному

соціальному внеску. Із суб’єктами підприємницької діяльності проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота щодо використання найманої робочої сили та належного оформлення трудових відносин. В результаті роз’яснювальної роботи  у минулому  році укладено 175 трудових договорів з найманими працівниками.

         На обліку у Млинівській районній філії Рівненського обласного  центру зайнятості станом на 01.01.2019 перебувало 255 безробітних  громадян, що на 26 безробітних менше відповідного періоду минулого року.

         Впродовж звітного року за направленням Млинівської районної філії  працевлаштовано 744 особи, у тому числі 416 безробітних. Професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації проходило 248 безробітних.

В громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру брали  участь  273 особи, у тому числі 239 безробітних.

На обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває  54 дитини, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сімейними формами виховання охоплено 52 дитини, що становить 96,3%. Протягом 2018 року на вказаний облік поставлено 3 дітей, з них 2 дітей передано під опіку, 1 дитину тимчасово влаштовано в сім’ю до вирішення питання подальшого влаштування.

Крім того, на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 42 дитини, які опинились в складних життєвих обставинах.

         Систематично здійснюються рейди-перевірки умов проживання та виховання дітей у сім'ях зазначеної категорії із залученням представників служби у справах дітей, правоохоронних органів, медицини. Протягом 2018 року здійснено 85 таких рейдів, обстежено 163 сім’ї. В результаті проведених  заходів, за неналежне виконання батьківських обов'язків, до адміністративної відповідальності  притягнуто  59  батьків.  Службою  у  справах дітей офіційно попереджено 14 батьків.

На вказаний облік поставлено 4 дитини, які  зазнали  насильства в сім’ї.

Проведено 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини, видано 21 рішення органу опіки та піклування. Складено 9 звітів про неповнолітніх, обвинувачених у кримінальних провадженнях. Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації взяли участь у 119 судових засіданнях. У листопаді  проведено  засідання «круглого столу» під назвою «Родина – дитина – держава» за участю селищного і сільських голів, в.о. старост старостинських округів, працівників поліції, сфери освіти, соціальних працівників, представників релігійних та громадських організацій.

 

Робота з учасниками антитерористичної операції

          У звітному періоді особлива увага приділялась вирішенню соціальних проблем учасників антитерористичної операції.

        Так, протягом року 8 учасників  АТО скористалися  правом вибирати самостійно заклад санаторно-курортного лікування та пройти там курс лікування. В обласному госпіталі ветеранів війни проліковано 32 учасники АТО. Один учасник АТО та один постраждалий Революції Гідності пройшли психологічну реабілітацію в реабілітаційній установі, визначеній Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

За принципом «Єдиного вікна» до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації звернулось 394 демобілізовані особи з посвідченнями «Учасник бойових дій» для отримання пільг та компенсацій.        

           На обліку в районній службі зайнятості протягом року перебувало 49 учасників    АТО,    у  т.ч.   1 особа   з  інвалідністю.  Всі   вони   мали   статус безробітного. За сприяння районної служби зайнятості у минулому році працевлаштовано 16  безробітних учасників АТО.

          Станом на 01.01.2019 року до органів місцевого самоврядування надійшло 602 звернення від  учасників АТО щодо виділення земельних ділянок. У результаті розгляду даних звернень надано 343 дозволи на розроблення проектів відведення земельних ділянок,  240  звернень  перебуває на розгляді у виконкомах сільських рад, 19  осіб отримали відмову.

         У минулому році райдержадміністрація  долучалася до організації надання гуманітарної допомоги бійцям АТО. Так, за ініціативи райдержадміністрації та за активної підтримки установ, організацій, навчальних закладів району, органів місцевого самоврядування, агроформувань та  підприємств,  волонтерів, небайдужих пересічних громадян було зібрано і відправлено 2 гуманітарних вантажі на Схід нашої держави.

         Так, перед Різдвом в зону АТО разом із волонтерами відправився перший заступник голови райдержадміністрації Лев Мельнишин. Під час поїздки було доставлено продукти, різноманітні смаколики воїнам АТО та підписано договір про співпрацю з Попаснянською райдержадміністрації Луганської області.

         Напередодні Великодніх свят на Схід України із Млинівського району в зону АТО (ООС) відправився черговий продуктовий гуманітарний вантаж, зібраний в рамках акції «Великодній кошик». До збору гуманітарної допомоги активно долучилися АФ «Камаз-Агро», ПП «Деметра», ТзОВ «Ідна», «Хавест Агро», «Терлич», «Алекмір», фермерські господарства: «Млинівська чайка», «Влада», «Агропоступ», «Супереліта», «Алекмір», «Золота нива», ПП «Радів Агро» (надавались продукти, пальне, транспорт для здійснення поїздки).

Крім того, в заготівлі продуктів харчування для бійців АТО (ООС) взяли активну участь жителі та працівники Ярославицької, Підгаєцької, Мальованської сільських рад,  працівники Млинівської райдержадміністрації та її структурних підрозділів, Млинівської ЦРЛ, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, вчителі та учні Миколаївської ЗОШ І-ІІ ст. (виготовили маскувальну сітку), школярі Ярославицького НВК, Миколаївської та Підгаєцької ЗОШ (дитячі аплікації). В переліку продуктів були великодні пасочки, різноманітні смаколики, варення, мед, крупи, домашня консервація, а також ліки, маскувальні сітки та книги.

         На цей раз разом з волонтером Любомиром Волошиним на Схід України відправився і я. Метою моєї поїздки було заключити угоду про співпрацю з Бахмутською райдержадміністрацією Донецької області та завезти святкові різноманітні подарунки бійцям 130-го окремого розвідувального батальйону оперативного командування «Захід», з яким Млинівська райдержадміністрація підтримує дружні стосунки. Адже біля 20 військових батальйону є жителями Млинова та району, двом з яких рідні передали особисто персональні великодні подарунки.

 

                                                  Освіта

Особлива увага – підростаючому поколінню, розвитку сфери освіти та національно-патріотичному вихованню молоді.

 Протягом звітного періоду у двох закладах освіти району проведено капітальні ремонти, кошторисна вартість яких становить 2,6 млн. грн.. За ці кошти проведено ремонт покрівлі Ярославицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ДНЗ» (1 млн. 97 тис. 459 грн.) та ремонт фасаду і зовнішніх інженерних мереж підрозділу Ярославицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ДНЗ» в с.Велика Городниця (1 млн. 467 тис. 204 грн.).

У минулому році в районі, за підтримки райдержадміністрації, стартували два потужні проекти «Будівництво навчально-виховного комплексу в селі Борбин» та «Реконструкція приміщення сільської ради під дошкільний навчальний заклад  в селі Новоукраїнка», що фінансуватимуться за кошти державного фонду регіонального розвитку.

До того ж на сьогодні виготовлено проектно-кошторисну документацію для проведення капітальних ремонтів іще в 4-х закладах освіти району на загальну суму близько 10 млн. грн. (ремонти даху та заміна вікон в навчальному корпусі №2 у Новоукраїнській ЗОШ І-ІІІ ст., ремонти покрівлі Ярославицького  НВК та внутрішніх приміщень Ярославицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ДНЗ» в с.Велика Городниця, ремонт приміщення Підгаєцької ЗОШ І-ІІІ ст).

 У зв’язку із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» з 1 вересня цього року першокласники України розпочали навчання за новим стандартом початкової освіти. З державного фінансування за умови співфінансування (10%) на заклади освіти району було виділено значні кошти. Для прикладу, на освітні заклади, що знаходяться в підпорядкуванні району – 79 665 тис.грн. Аналогічні кошти були виділенні і для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад. За них було закуплено сучасні меблі, дидактичний матеріал, комп’ютерне обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів. Таким чином, першокласники району чи не вперше отримали достатню кількість нового та сучасного обладнання.

Питання патріотичного виховання підростаючого покоління нині є чи не найактуальнішим у нашій країні. Гідне виховання підростаючого покоління, вивчення справжньої українськьої історії, прививання любові до рідної землі – одне із основних наших завдань. Із цією метою у 2018 році було прийнято Програму розвитку пластового руху у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах Млинівського району на 2018-2020 роки. Нею передбачається створити умови для впровадження пластової методики у виховний процес навчальних закладів району та подальшого розвитку скаутського руху в районі.

Так, при Новоукраїнській ЗОШ I-III ст. було створено гурток з національно-патріотичного виховання. 18 вихованців гуртка тричі на тиждень проходять вишкіл із вивченням Статуту, організаційної структури та історії створення Пласту. Діти беруть активну участь у національно-патріотичних заходах Млинівщини та області (зокрема брали участь у заходах із вшанування загиблих воїнів УПА в урочищі Гурби Здолбунівського району).

         У минулому році проводились численні спортивні змагання та заходи серед учнів, вчителів усіх навчальних закладів району. До занять фізичною культурою та спортом на пільгових умовах залучаються діти-сироти, діти-інваліди, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей.

        Так, зокрема, було проведено районні змагання з футболу та міні-футболу серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району. Футболісти Млинівської райдержадміністрації здобули перше місце, а  збірна дитяча команда Ярославицького НВК та Боремецької ЗОШ I-II ст. стала бронзовим призером III Міжнародного турніру «Спорт зближує серця» серед команд  України та Польщі, який відбувся у вересні 2018 року в м. Рівне.

В жовтні 2018 року на базі Підгаєцької ЗОШ I-III ступенів проводився II етап Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів «Козацький гарт 2018», в якому перемогу здобула команда Ярославицького НВК.

Команди району брали участь в обласній спартакіаді державних службовців Рівненщини, змаганнях серед спортсменів-інвалідів.

                                              

                                                         Культура

         У минулому році робота закладів культури проводилася у відповідності до плану заходів із розвитку культури у Млинівському районі на 2018 рік,  затвердженого відповідним розпорядженням голови районної державної адміністрації.

Працівниками закладів культури району систематично організовувалися та проводилися культурно-просвітницькі та літературно-мистецькі заходи щодо  відзначення державних, професійних та тематичних свят, важливих пам’ятних подій, Днів села тощо. Так, упродовж року були проведені заходи до Дня Соборності України, Дня памяті Героїв Крут, Героїв Небесної Сотні, Дня памяті жертв політичних репресій, Дня Гідності та Свободи та ін. 23 серпня 2018 року було проведено районні  урочистості  до Дня державного прапора та Дня незалежності України, під час яких було відкрито стенд пам’яті загиблих воїнів-земляків в АТО.

         На базі Млинівської районної філії обласного центру зайнятості у червні 2018 року відділом культури і туризму, за підтримки управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації, проведено засідання круглого столу з питань заохочення та розвитку сільського (зеленого) туризму в районі. Представники з об’єднаних територіальних громад дізнались про основні напрямки розвитку туристичної галузі Рівненської області та Млинівського району, розробленими туристичними маршрутами краю, особливостями та перевагами зеленого туризму.

У минулому році в районі вперше було організовано і проведено тематичне мистецьке свято «Медові гостини» за участю народних умільців та аматорів сцени з об’єднаних територіальних громад Млинівського району, а також сусідніх Демидівського та Дубенського районів, місцевих медоварів та медоварів із м.Рівне та Волині. Проведення даного заходу продемонструвало кращі народні звичаї та традиції нашого краю і має перспективи стати щорічним.

Доброю традицією, зокрема для Ярославицької та Підгаєцької сільських рад, стало проведення Дня села, основною метою якого є відродження традицій та вшанування історії рідного краю.

          У жовтні минулого року, в рамках акції по вшануванню героїв УПА, працівники райдержадміністрації, Миколаївського старостинського округу та ДП «Млинівський лісгосп» взяли участь у впорядкуванні могили воїнів УПА поблизу с. Підбрусинь (урочище Рикуниха) та загиблих українських патріотів в с. Гнатівка (впорядкування каплички на місці загиблих).

Систематично вживаються заходи щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури Млинівщини.

 

Охорона здоров’я

         Медичну допомогу населенню району впродовж року надавали КНП «Млинівська    центральна   районна лікарня»,  КНП  «Острожецька  районна  лікарня» та КНП «Млинівський  центр первинної медико-санітарної допомоги» Млинівської селищної ради.

У звітному періоді керівництвом КНП «Млинівська центральна районна лікарня», за підтримки сприяння райдержадміністрації, вживалися заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладу, розвитку сучасної системи надання медичної допомоги дітям і матерям, раннього виявлення захворювань, передусім соціально значимих: серцево-судинних, онкологічних, туберкульозу, удосконалення організації надання екстреної медичної допомоги. 

У минулому році для КНП «Млинівська центральна районна лікарня» було придбано технічних засобів  та  медичного  обладнання на загальну суму 1388,7 тис.грн. Залучено позабюджетних коштів на суму 3009,9 тис.грн.  

         У грудні минулого року в рамках проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоровя на службі у людей» для лікарні придбано новий УЗД – апарат експертного класу та дефибрілятор-монітор на загальну суму понад 1 млн. грн. Придбання апарату дало змогу значно поліпшити надання медичних послуг жителям району.

           У 2018 році  всього по району профінансовано 10 регіональних програм на суму 724,0 тис.грн. (для порівняння, у 2017р. – 467,8 тис.грн.), в т.ч. «Діти Рівненщини» – 4,3 тис.грн., «Онкологія» – 2,3 тис.грн., «Вірусні гепатити» – 5,8 тис.грн., «Інфекційні захворювання» – 10,1 тис.грн., «Туберкульоз» – 2,3 тис.грн., «Орфанні захворювання» – 4,7 тис.грн., «Психічні захворювання» – 5,5 тис.грн., обслуговування воїнів АТО – 12,3 тис.грн., «Цукровий діабет» – 682,9 тис.грн.

 

Забезпечення законності,  охорони прав, 

свобод і законних інтересів громадян

          Постійно проводиться співпраця з правоохоронними органами, в тому числі з питань дотримання орендарями земельного законодавства та договірних  зобов’язань  з цих питань.

         На  контролі  в   райдержадміністрації  перебуває питання  виконання роз-

порядження голови  райдержадміністрації  від 29.06.2016 № 165 «Про  районну комплексну  програму  профілактики злочинності та  правопорушень  на  2016-2020  роки»,   основним   виконавцем    якої  є  Млинівське   відділення   поліції Дубенського   відділу   поліції   Головного   управління    Національної   поліції

в  Рівненській  області.

         Протягом року на території району скоєно 588 кримінальних правопорушень (у 2017 році – 616). Поряд з тим, у минулому році збільшився відсоток розкриття всіх скоєних злочинів – 70,5 відс. (2017 рік – 57,5 відс.), по області за 2018 рік – 45,2 відс.

         У 2018 році до райдержадміністрації надійшло 228 звернень, у яких порушено 228 питань. Результати розгляду цих звернень: вирішено – 140, відмовлено - 0,  надані роз’яснення – 88.

         Керівництвом адміністрації  проведено 95 особистих прийомів, на яких побувало 135 осіб та здійснено 24 виїзних прийоми  громадян. Для звернень громадян також функціонує «Гаряча телефонна лінія» голови райдержадміністрації.

В райдержадміністрації забезпечувалися заходи з дотримання вимог Законів України «Про запобігання корупції» та «Про очищення влади». Таку перевірку проходять всі працівники, вперше прийняті на державну службу.                                                Крім того, відповідно до вимог законодавства проводяться ще спеціальні перевірки стосовно осіб, що претендують на посади, які передбачають зайняття відповідального становища – це посади державної служби категорії «Б». З початку року проведено 3 таких перевірки стосовно переможців конкурсів.

З метою реалізації антикорупційного законодавства України  до 01 квітня та 01 травня 2018 року здійснювалося подання особами, уповноваженими на виконання функцій держави, декларацій шляхом заповнення їх на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Крім того, особи, які звільнилися, подають в день звільнення декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

 

                             Оборонна робота та мобілізаційна підготовка

          В минулому році, в межах, визначених чинним законодавством, райдержадміністрація активно працювала над виконанням завдань у сфері оборони, постійно сприяла Млинівському райвійськкомату у питаннях призову військовозобов’язаних на військову службу та службу за контрактом.

Відповідно до  районної  програми військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних Силах України та в інших військових формуваннях на 2016-2020 роки на придбання паливно-мастильних матеріалів для  проведення заходів весняного та осіннього призовів громадян на строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, доставки призовників до обласного збірного пункту Млинівському районному військовому комісаріату райдержадміністрацією виділялися  паливно-мастильні матеріали. На дані цілі з районної програми у 2018 році було використано 30 тис. грн. Для порівняння. Млинівською ОТГ виділено 20 тис. грн.., Ярославицькою ОТГ – 3 тис. грн.., Острожецькою сільською радою надано 25 л. пального, Бокіймівською ОТГ – 15 л. пального, Підлозцівською – 5 л. пального.

Також протягом року діяла Програма забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Млинівському районі на 2017-2020 роки на забезпечення потреб якої протягом року було виділено 10 тис. грн. (зокрема для придбання паливно-мастильних матеріалів).

З  метою організації належного проведення призову громадян на строкову військову службу райдержадміністрацією систематично проводилися відповідні наради та інші організаційні заходи. Зокрема,  під  моїм  керівництвом  у  минулому   році  були   проведені координаційні   наради  щодо весняного  та  осіннього  призовів громадян на строкову   військову  службу  в Збройних силах України та інших військових формуваннях за участю військового комісара Млинівського районного військового комісаріату, представників Млинівського відділення поліції, Млинівського відділу Дубенської місцевої прокуратури та Дубенського МРВ УСБУ в Рівненській області, членів районної призовної комісії, сільських, селищного голів та в.о. старост старостинских округів сільських та селищної рад.                                                              

         Млинівщина, однією із перших на Рівненщині, розпочала реформу військкоматів. Так, наприкінці грудня 2018 року на базі Млинівського військового комісаріату було відкрито Млинівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Вважаю підтримка військових – одним із пріоритетних напрямків діяльності районної влади. Відтак  райдержадміністрація і надалі  сприятиме районному територіальному  центру у його діяльності, забезпеченні комфортних умов праці, придбанні відповідної оргтехніки тощо.

 

                                      Міжнародне співробітництво

Україна на шляху до Євроінтеграції. Відтак важливим завданням районно влади вважаю налагодження партнерських зв’язків з іноземними державами, зокрема країнами-членами Європейського союзу. Приємно, що 2018 рік відзначений значними успіхами у даному напрямку.

У лютому, на запрошення польських колег, мені випала нагода побувати з робочим візитом у місті Казімеж Дольни Пулавського повіту. Тоді було підписано домовленість про співробітництво, яку було затверджено Радою Пулавського повіту у березні 2018-го. Як продовження серозних намірів до подальшої співпраці, у червня делегація гостей з Пулавського повіту на чолі зі старостою повіту Вітольдом Попіолеком та віце-старостою Міхалом Годлінським побувала у Млинові.

Мені приємно, що саме у Млинові, 1 червня 2018 року, було підписано Договір про партнерство між Млинівською районною державною адміністрацією Рівненської області України та староством  Пулавського повіту Люблінського воєводства Республіки Польща. Даний документ є успішним прикладом відкритості до співпраці двох регіонів та міцним підґрунтям для продовження роботи у даному напрямку вже  у 2019-му.

Власне із цією метою у грудні 2018 року було прийнято нову програму розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці на 2019-2021 роки. Гадаю, її реалізація буде успішною.

        

                              Надання адміністративних послуг

  У 2018 році сектор надання адміністративних послуг Млинівської райдержадміністрації надавав 39 видів адміністративних послуг, зокрема державна реєстрація майнових прав, фізичної особи-підприємця, видача (переоформлення) документів дозвільного характеру у сфері господарства та інші.

Усього протягом року до сектору надання адміністративних послуг райдержадміністрації звернулось 4140 суб’єктів звернень та видано 3811  результатів  адміністративних послуг, підготовлених суб’єктами їх надання.                                                             Через сектор надання адміністративних послуг надано платних послуг на суму 185 880 грн.

           Відповідно до плану заходів з реалізації Концепції розвитку електронного урядування в Україні у секторі надання адміністративних послуг надавались консультації суб’єктам звернення по отриманню пріоритетних публічних послуг в електронній формі. Всього у 2018 році суб’єкти звернення отримали 560 адміністративних послуг за заявами, поданими в електронній формі в режимі он-лайн.

         У 2018 році відділом містобудування, архітектури житлово-комунального господарства райдержадміністрації видано 31 будівельний  паспорт  на  забудову  індивідуальних  житлових   будинків та господарських будівель, 14 містобудівних умов і обмежень, 6 паспортів прив’язки тимчасових споруд та погоджено 53 проекти землеустрою.

 

Організаційно-кадрова робота

          Протягом 2018 року приділялася увага й іншим питанням. 

Так, зокрема, за звітний період проведено 12 засідань колегій райдержадміністрації на яких розглянуто 26 питань. За підсумками проведених засідань прийнято 5 розпоряджень і 21 доручення голови райдержадміністрації.

Комплексно перевірено 3 сільських ради з питань виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Поряд з тим, проведено 10 перевірок здійснення виконкомами сільських рад району окремих делегованих повноважень органів виконавчої влади.

          Протягом 2018 року райдержадміністрацією забезпечено контроль за поданням виконавцями у визначені терміни облдержадміністрації та її структурним підрозділам  3084 інформації  про хід виконання документів, з них: 516 –  про хід виконання розпоряджень голови облдержадміністрації, 243 – на виконання доручень   голови    облдержадміністрації.   Згідно    контрольних    термінів інформування протягом 2018 року на виконання листів облдержадміністрації та її структурних підрозділів направлено 2247 інформацій.

         Порушень термінів інформування на документи органів влади вищого рівня протягом 2018  року Млинівською райдержадміністрацією не допущено.

         Протягом 2018 року на контроль поставлено 12 розпоряджень та 13 доручень голови райдержадміністрації. При першому заступнику голови райдержадміністрації та керівнику апарату проведено 17 «днів контролю» та 3 перевірки фактичного виконання документів.

До райдержадміністрації надійшло 37 запитів на публічну інформацію. Усю необхідну інформацію заявникам було надано у встановлений чинним законодавством термін.                                                   

         Структура Млинівської райдержадміністрації складається із апарату із штатною чисельністю 29 одиниць та 11 структурних підрозділів. Загальна штатна чисельність працівників райдержадміністрації становить 105,5 одиниць, із них: 3 посади – голова райдержадміністрації і заступники голови                                                             райдержадміністрації, 93 посади – державних службовців, 5,5 – посади працівників, які виконують функції з обслуговування,  4 – інші посади. 

          Впродовж 2018 року в райдержадміністрації проведено 5 конкурсів на зайняття вакантних посад державної служби.  А саме: 4 конкурси  проведено конкурсною комісією апарату райдержадміністрації та 1 – проведено конкурсною комісією фінансового управління. За результатами проведених конкурсів у 2018 році призначено на посади державних службовців 5 осіб: 3 – вперше прийняті на державну службу зі строком випробування та 2 – за результатами конкурсів переведені на вищі посади державної служби. Крім того, впродовж 2018 року в райдержадміністрації  призначено 2 працівників, які виконують функції з обслуговування.

Впродовж жовтня-грудня 2018 року в райдержадміністрації проводилося оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В». У 2018 році підлягало оцінюванню 64 державних службовців райдержадміністрації. За результатами оцінювання службової діяльності державних службовців виставлено: 44 – відмінна оцінка, 20 – позитивна оцінка.

          Впродовж березня-квітня 2018 року проводився перший тур Всеукраїнського Конкурсу «Кращий державний службовець». У Конкурсі взяли участь п’ять державних службовців райдержадміністрації, з яких: у номінації «Кращий керівник» - 2 особи, у номінації «Кращий спеціаліст» - 3.

В райдержадміністрації створюються умови для працівників, які виявили бажання навчатися в Національній академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутах. Так,  у 2018 році пройшов конкурсний відбір і вступив на навчання до Львівського регіонального інституту державного управління  на заочну форму навчання факультету публічного управління та адміністрування керівник апарату райдержадміністрації.  Крім того, один державний службовець здобуває другу вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра державної служби за заочною формою навчання  в Тернопільському національному економічному університеті. Також перший заступник голови райдержадміністрації навчається в аспірантурі  Львівського регіонального інституту державного управління.

Державні службовці підвищують свою кваліфікацію шляхом самоосвіти та у відповідних навчальних закладах. Так, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації у лютому 2018 року пройшов курси підвищення кваліфікації у Київському центрі підвищення кваліфікації працівників сфери управління Міністерства соціальної політики України. Завідувач сектору управління персоналом апарату райдержадміністрації у вересні пройшла навчання за професійною програмою у Всеукраїнському центрі підвищення кваліфікації державних службовців, місто Київ.

З початку 2018 року 24 державних службовців райдержадміністрації пройшли підвищення кваліфікації при Рівненському обласному центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників. 4 державних службовців райдержадміністрації пройшли навчання в державному навчальному закладі «Рівненський обласний навчальний центр агропромислового комплексу».  7 державних службовців райдержадміністрації підвищили кваліфікацію у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області.

Вжито заходів щодо збереження обєктів Національного архівного фонду. Так, зокрема, архівним відділом райдержадміністрації упродовж 2018 року на постійне   зберігання    прийнято   7   частин  фондів  (юридичних осіб-джерел формування Національного архівного фонду),  всього 499 одиниць зберігання. Проведено впорядкування 151 справи з кадрових питань (особового складу), 219 справ постійного зберігання, що не передаються на державне зберігання, це нотаріальні дії та погосподарські книги сільських рад. Підготовлено та проведено 12 засідань експертної комісії архівного відділу, на яких  розглянуто  та  схвалено  32 питання  з розгляду  проектів описів справ, номенклатур справ та положень про експертну комісію та архівний підрозділ установ. Протягом 2018 року схвалено 3 номенклатури справ установ.       

      

 

Сприяння децентралізації влади

         В питанні впровадження реформи децентралізації наш район є лідером в області щодо формування обєднаних громад. Так, на Млинівщині утворено   п’ять об’єднаних територіальних громад – Підлозцівську, Млинівську, Острожецьку, Бокіймівську та Ярославицьку, до яких увійшли 26 сільських і  Млинівська селищна ради з  чисельністю  населення 34,9  тис.осіб, що складає  93,41  відс. загальної чисельності населення району та 95,56  відс. території району.

         29 квітня 2018 року відбулись вибори до Повчанської об'єднаної територіальної громади (Дубенський район), куди приєдналась Миколаївська сільська рада Млинівського району. У 2018 році вперше у Рівненській області було застосовано процедуру приєднання до ОТГ: Мальованська громада Млинівського району прийняла рішення про приєднання до Млинівської ОТГ. Тепер там чекають на призначення додаткових виборів. 

         Процес децентралізації в районі наближається до завершення. 

І на завершення. Слід відмітити, що у звітному періоді районною державною адміністрацією, мною, як її головою, вжито достатніх заходів і забезпечено виконання покладених на адміністрацію повноважень згідно Закону України  «Про місцеві державні адміністрації».

Уся проведена райдержадміністрацією робота систематично висвітлюється на веб-сайті та офіційній сторінці у мережі Фейсбук, в районній газеті «Гомін», обласному тижневику «Наше дзеркало».

Хочу також сказати, що райдержадміністрація має відповідний кадровий потенціал для забезпечення виконання функцій держави на теренах Млинівського району. І, впевнений, що у 2019 році нам вдасться не менш успішно втілити усе заплановане.

 

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

 

 
 
 
 
 
Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Безкоштовна гаряча лінія ГО «Донбас SОS»

Майбутня професія - ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ

Млинівський районний військовий комісаріат проводить відбір кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ)....