На головну

Нормативна база                              Мапа сайту

 
 травня 2022 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 
і

                                  МЛИНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЇ

                            

             35100 смт Млинів, вул. Народна, 1,  тел.факс (03659)6-45-85, e-mail: mlunrda@rv.gov.ua

і
Приниження гідності особи – це насильство!


            Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» деталізує види насильства на фізичне, сексуальне, психологічне та економічне.

            Домашнє насильство – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

            Якщо раніше домашнім насильством вважались інциденти у подружжі, то тепер розширюється коло осіб. До нього тепер відносять колишнього чоловіка/дружину, громадянські шлюби (спільне проживання без реєстрації). Розширене коло осіб, яких визнають кривдниками: прийомні батьки, особи, які спільно проживають чи проживали в одній родині, рідні брати, сестри, опікуни й інші родичі – дядько, тітка, племінниці, двоюрідні брати, сестри, двоюрідні дідусі та бабусі.

             Під економічним насильством в законі значиться умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.

            Психологічне насильство, відповідно до закону, – це словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.

            Дуже часто про психологічне насильство кажуть, що «це просто сварка», «це просто ревнощі» і «це нормально», але це ненормально. Те, що принижує честь та гідність особи, це і є насильство! Доводити такі види насильства можна через свідків (сусідів, родичів) і викликаючи поліцію. Якщо раніше за домашнє насильство була виключно адміністративна відповідальність, то тепер вводиться кримінальна відповідальність окремим законом. За кожен з видів насильства передбачена різна відповідальність.

            Якщо узагальнити, покарання можуть бути такі: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на термін до шести місяців, обмеження волі на термін до п’яти років або позбавлення волі на термін до двох років.

            Позбавлення волі – це за систематичне вчинення насильства, за насильство щодо дітей, особливо малолітніх. Закон передбачає можливість відокремити кривдника від жертви. Для цього є: терміновий заборонний припис і обмежувальний припис. Заборонний припис виноситься Національною поліцією як реакція на факт домашнього насильства, виноситься терміново, діє до 10 днів, але його можна продовжити через суд до півроку. Обмежувальний припис діє від 1 до 6 місяців, і його видає лише суд. Кривднику забороняють перебувати в місці спільного проживання, навіть якщо це його помешкання, обмежують спілкування із постраждалою дитиною, забороняють наближатися на певну відстань до роботи, місця проживання.

          Згідно із законом, існує вимога про збільшення кількості притулків для постраждалих від домашнього насильства. Загалом вони існують в кожному регіоні Україні.

         Діти вважаються жертвою насильства й у тому разі, якщо були присутні при таких сценах вдома. До того ж, вчителі, медсестри, лікарі повинні повідомляти в поліцію про підозри, що щодо дитини вчиняється насильство. Насильство – це те, що принижує честь та гідність людини, а побої – це приниження. Дитина може звернутися до поліції із скаргами – і тоді з’ясовувати, чи є вона постраждалою, мають психологи. Якщо дитина маленька, то з нею має працювати психолог і визначати, чи дійсно до неї застосовується насильство, чи дитину б’ють або знущаються, чи той факт, що її змушують вчити математику, вона вважає насильством.

                Подібні норми запроваджуються у багатьох демократичних країнах та застосовуються міжнародним правом. До того ж, впровадження закону вимагає додаткових коштів: створення притулків, додаткових «гарячих ліній», створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства, розробки соціальних програм для постраждалих тощо. Правозахисні організації планують стежити за виконанням норм закону та ініціювати зміни в законодавстві у разі потреби.

 

 

 

 

 

 ІНФОРМАЦІЯ

 про персонально-відповідальну особу за протидію домашньому насильству

 на рівні  районних державних адміністрацій

 у Млинівському районі

 

 

Адміністративно-територіальна одиниця

 Повна назва   районної державної адміністрації

Юридична адреса

 

ПІП

 персонально відповідальної особи

 

Посада

 

Контакти

(емейл, тел, факс)

Номер розпорядчого документу про  призначення  персонально відповідальної особи на виконання Постанови КМУ   від 22.08.2018 № 658

 РДА

Млинівський район

Млинівська районна державна адміністрація

смт Млинів вул. Народна, 1

Мельнишин Лев Васильович

Перший заступник голови райдержадміністрації

 тел.факс (03659) 6-45-85

E-mail: mlunrda@ukr.net

Розпорядження голови Млинівської районної державної адміністрації № 86 від 17.04.2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 ІНФОРМАЦІЯ

 про персонально - відповідальну особу за протидію домашньому насильству

 на рівні  виконавчих органів сільських, селищних рад

у Млинівському районі

 

 

Адміністративно-територіальна одиниця

 Повна назва

виконавчих органів сільських, селищних рад  

Юридична адреса

 

ПІП

 персонально відповідальної особи

 

Посада

 

Контакти

(емейл, тел, факс)

Номер розпорядчого документу про  призначення  персонально відповідальної особи на виконання Постанови КМУ   від 22.08.2018 №658

 Сільські, селищні ради

Млинівський район

Підгаєцька сільська рада Млинівського району

с. Підгайці Млинівського району, вул. Народна, 12

Голоюх Жанна Ярославівна

Сільська голова

(03659) 79286

Наказ сільської голови від 31.05.2019 №28

 

 

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

 

 
 
 
 
 
Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Безкоштовна гаряча лінія ГО «Донбас SОS»

Майбутня професія - ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ

Млинівський районний військовий комісаріат проводить відбір кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ)....