На головну

Нормативна база                              Мапа сайту

 
 травня 2022 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 
і

                                  МЛИНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЇ

                            

             35100 смт Млинів, вул. Народна, 1,  тел.факс (03659)6-45-85, e-mail: mlunrda@rv.gov.ua

і
Врегулювати колективні трудові спори допоможе Національна служба посередництва і примирення


 

Врегулювати колективні трудові спори допоможе Національна служба посередництва і примирення

 

     Вже тринадцятий рік функціонує в Рівненській області відділення Національної служби посередництва і  примирення. Основними завданнями цієї  служби є запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та їх прогнозування сприяння своєчасному вирішенню конфліктів у правовому руслі. Національна служба посередництва і примирення (НСПП) - постійно діючий державний орган, створений у 1998 році відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)". Відповідно до покладених на неї завдань, Національна служба посередництва і примирення взаємодіє в межах своєї компетенції із Адміністрацією Президента, Кабінетом Міністрів України та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями роботодавців, профспілок, підприємствами, установами, організаціями.

   З метою оперативного інформу­вання відділення НСПП з питань виникнення конфліктних ситуацій, розбіжностей на підприємствах, установах, організаціях, для їх своєчасного врегулювання, а також для надання сторонам соціально - трудових відносин та окремим громадянам безоплатної правої до­помоги, в кожному районному центрі та місті обласного підпорядкування відділенням Національні служби посередництва і примирення в Рів­ненській області. Спільно з головним управлінням праці та соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації створені інфоромаційно - консультаційні центри НСПП. Діє такий центр і в Млинівському районі.

    Відповідно до ст. 2 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) колективний трудовий спір (конфлікт) - це розбіжності що виникли між сторонами соціально - трудових відносин, щодо:

- встановлення нових або зміни існуючих соціально - економічних умов праці та виробничого побуту;

- укладання чи зміни колективного договору чи угоди;

- виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень;

- невиконання вимог законодавства про працю.

     Проблема конфлікту не нова. Вона виникла разом із виникненням людства. Однак останнім часом цій проблемі все більше й більше приділяється увага. Протиріччя пронизують усі сфери життя ; суспільства - економічну, політичну, соціальну, духовну, тощо.

    Протягом останніх років на території району виникли розбіжності між сторонами соціально - трудових відносин в основному з питань оплати праці, в тому числі з приводу погашення заборгованості із заробітної плати, збільшення її розміру тощо. Вказані питання успішно вирішувалися в районі у чіткій взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування.

   Для соціально-трудового та економічного захисту працівників, де використовується наймана робоча сила, на всіх підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності, які мають право юридичної особи укладаються колективні договори. Колективним договором установлюються всі можливі за даних соціально - економічних умов соціальні пільги, гарантії, компенсації понад встановленні законодавством та регулюють соціально-економічні та трудові відносини між трудовим колективом і роботодавцем. Колективний договір укладається з дотриманням чинного законодавства, сприяє стабільності на підприємстві, створенню надійної основи для соціального захисту працівників, уникненню трудових конфліктів, зняття соціальної напруженості в колективі, а тому укладаються не тільки в інтересах найманих працівників, а й в інтересах роботодавця. Колективний договір має розглядатися як акт стабілізаційного характеру, спрямований на цивілізоване врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин.

      В сучасних соціально - економічних умовах його укладання на всіх підприємствах є обов'язковим і необхідним.

    Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації здійснює реєстрацію колективних договорів, надає підприємствам, установам та організаціям  методичну та практичну допомогу при їх укладенні.

     З метою запобігання виникнення колективних трудових спорів, своєчасного врегулювання конфліктів у законодавчому руслі інформаційно - консультаційний цент НСПП в Рівненській обл. оперативно інформує відділення НСПП  (м. Рівне, вул. Словацького, каб.123, 124 тел, 22-60-22) про конфліктні ситуації, розбіжності на підприємствах, установах, організаціях, оскільки конфлікту легше запобігти ніж потім його врегулювати.

     Інформаційно-консультаційний центр НСПП у Млинівському районі готовий допомогти сторонам соціально - трудових відносин.

Адреса центру: смт.Млинів вул. Ватутіна, 23 тел.6-44-24 Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

                                                                                                                                         

 

                                                                

                                                                                                 В.Антонович

                                                  В.о. начальника відділу праці управління праці

                     та соціального захисту населення райдержадміністрації.
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

 

 
 
 
 
 
Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Безкоштовна гаряча лінія ГО «Донбас SОS»

Майбутня професія - ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ

Млинівський районний військовий комісаріат проводить відбір кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ)....