УКРАЇНА
МЛИНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
голови районної державної адміністрації
29 листопада 2012 року № 353
Про програму будівництва,
реконструкції дошкільних
навчальних закладів району
на 2013-2017 роки
Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30 жовтня 2012 року № 612 ,,Про програму будівництва, реконструкції дошкільних навчальних закладів району на 2013-2017 роки”, на підставі Закону України “Про дошкільну освіту”, статті 4 Закону України ,,Про освіту”, статті 53 Конституції України, статей 13, 22 Закону України ,,Про місцеві державні адміністрації”, витягу з протоколу № 62 засідання Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2012 року.
1. Схвалити програму будівництва, реконструкції дошкільних навчальних закладів району на 2013-2017 роки (далі – Програма) згідно з додатком.
2. Відділу освіти райдержадміністрації подати Програму на затвердження районній раді в установленому порядку.
3. Виконавцям забезпечити виконання заходів, передбачених Програмою, про що інформувати райдержадміністрацію щороку до 10 січня.
4. Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного та районного бюджетів, інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.
5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступників голови райдержадміністрації Поліщука Р.О. та Смалька А.В.
Голова адміністрації Г. Худик
Додаток
до розпорядження голови
райдержадміністрації
29.11.2012 № 353
Програма
будівництва, реконструкції дошкільних навчальних закладів району
на 2013–2017 роки
Загальні положення
Україна визнає освіту пріоритетною сферою соціально-економічного, духовного і культурного розвитку суспільства.
Встановивши право кожного на освіту, Конституція України водночас закріпила обов’язок держави забезпечити доступність і безоплатність освіти в комунальних навчальних закладах, зокрема дошкільної освіти та її розвиток.
Механізм реалізації права на дошкільну освіту визначено Законами України “Про освіту” та “Про дошкільну освіту”. Основними завданнями законодавства України про дошкільну освіту є забезпечення права дитини на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти та необхідних умов функціонування і розвитку системи дошкільної освіти.
Таким чином, гарантоване державою право на дошкільну освіту мешканців відповідної території, за наявності дітей відповідного віку, має забезпечуватися діяльністю розгалуженої мережі дошкільних навчальних закладів.
Проте, в країні склалася така ситуація, що держава не може забезпечити всіх дітей дошкільного віку за місцем їхнього проживання дошкільною освітою у дитячих дошкільних навчальних закладах через відсутність для цього необхідних приміщень.
В районі лише 35 відсотків дітей загальної кількості відповідного віку відвідують дошкільні навчальні заклади. Окрім того, у більшості сільських дошкільних навчальних закладах району функціонує по одній різновіковій групі, що значно утруднює навчальний процес, не забезпечує якісну підготовку дітей до школи. Кількість дітей, які перебувають на черзі з влаштування до дошкільних навчальних закладів району зростає з кожним роком. Дітей п’ятирічного віку дошкільними закладами охоплено 62 відсотки.
Для вирішення зазначеної проблеми розроблена програма будівництва, реконструкції дошкільних навчальних закладів на 2013 - 2017 роки (далі - Програма).
Законодавчою основою розроблення Програми є Конституція України, Закони України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про охорону дитинства”, Національна доктрина освіти, затверджена Указом Президента України від 17 квітня 2002 року № 347/2002, Указ Президента України від 20 березня 2008 року № 244/2008 “Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні”, Державна цільова соціальна програма розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 629, обласна програма будівництва, реконструкції дошкільних навчальних закладів області на 2013-2017 роки, затвердженої розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 30.10.2012 року № 612, районна програма розвитку дошкільної освіти району на 2011-2017 роки, схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації від 26 січня 2011 року № 25.
Мета та основні завдання Програми
Метою Програми є забезпечення реалізації конституційного права дітям дошкільного віку на доступність і безоплатність дошкільної освіти та забезпечення здобуття обов’язкової дошкільної освіти дітьми п’ятирічного віку в навчальних закладах відповідних територій, неповністю забезпечених дошкільними навчальними закладами, шляхом реконструкції діючих приміщень дошкільних навчальних закладів та приміщень, що не використовуються за призначенням.
Основними завданнями Програми є:
забезпечення фінансування для зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів;
розширення, збереження та підтримка мережі дошкільних навчальних закладів шляхом будівництва нових приміщень та реконструкції діючих;
створення умов для обов’язкового здобуття якісної дошкільної освіти дітьми п’ятирічного віку.
Програму передбачається виконати упродовж п’яти років.
Перелік будівництва, реконструкції дошкільних навчальних закладів району на 2013-2014 роки Програми наведений у додатку 2 до Програми.
Джерела фінансування Програми
Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного та районного бюджетів, інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.
Для будівництва, реконструкції дошкільних навчальних закладів у рамках виконання Програми необхідні кошти в сумі - 7510 тис. гривень без урахування щорічної інфляції, у тому числі з державного бюджету – 7134,5 тис. гривень, районного бюджету - 375,5 тис. гривень.
Прогнозовані обсяги та джерела фінансування Програми наведено у додатку 1 до Програми.
Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми, спрямованої на забезпечення реалізації конституційного права на доступність і безоплатність дошкільної освіти в навчальних закладах та забезпечення здобуття обов’язкової дошкільної освіти дітьми старшого дошкільного віку, дасть можливість:
створити сприятливі умови для подальшого розвитку дошкільної освіти;
удосконалити мережу дошкільних навчальних закладів;
зміцнити матеріально-технічну базу дошкільних навчальних закладів;
зменшити дефіцит місць у дошкільних дитячих закладах та задовольнити потребу мешканців відповідної території в здобутті доступної і безоплатної дошкільної освіти;
сприятиме зміцненню інституту сім’ї;
зменшенню кількості соціально неблагополучних сімей та дитячої бездоглядності;
поліпшенню демографічної ситуації у районі.
Очікувані результати виконання заходів Програми наведені у додатку 3 до Програми.
Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координацію та контроль за ходом виконання Програми здійснює відділ освіти райдержадміністрації.
Заступник голови райдержадміністрації В.Радчук