На головну

Нормативна база                              Мапа сайту

 
 липня 2022 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 
і

                                  МЛИНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЇ

                            

             35100 смт Млинів, вул. Народна, 1,  тел.факс (03659)6-45-85, e-mail: mlunrda@rv.gov.ua

і
Додаток до розпорядження №80


Додаток

до розпорядження голови

райдержадміністрації

___ _______________   № ___

 

 

Програма

розвитку дорожнього господарства Млинівського району

на 2018 рік

 

1.     Загальні положення

 

         Мережа автомобільних доріг є невід’ємною складовою єдиної транспортної системи України, що забезпечує роботу всіх без винятку галузей національної економіки. Від стану дорожньої мережі в певній мірі залежить соціально-економічний розвиток держави в цілому та Млинівського району зокрема.

         Мережа доріг загального користування району складає 262,4 км, із них дороги державного значення мають протяжність 62,2 км, дороги місцевого значення мають протяжність 200,2 км з них: 137,6 км обласні дороги, 62,6 км районні дороги.

         Сьогодні є незадовільним експлуатаційний стан більшості доріг як державного значення так і доріг місцевого значення, особливо в сільській місцевості. Практично половина з них уражена ямковістю, а окремі ділянки доріг є аварійно небезпечними. Перш за все викликають занепокоєння ті ділянки доріг по яких проходять автобусні сполучення, підвезення дітей до навчальних закладів, надання невідкладної медичної допомоги.

         Такий стан автомобільних доріг гальмує соціально-економічний розвиток району, негативно впливає на розвиток цілих галузей, створює соціальну напругу.

Автомобільні дороги загального користування знаходяться в державній власності, з них дороги державного значення перебувають у віданні Служби автомобільних доріг у Рівненській області, місцевого значення – департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської облдержадміністрації.

Вулиці та дороги комунальної форми власності перебувають на балансі відповідних органів місцевого самоврядування, їх ремонт та утримання фінансуються за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.

 

                                         2. Визначення проблематики

 

У зв’язку з недофінансуванням дорожнього господарства впродовж десятків років, експлуатаційний стан доріг в районні є незадовільним. Найбільш проблемними, що потребують ремонту, є дороги загального користування   місцевого   значення   та   вулиці  і  дороги  комунальної  форми

 

2

 

власності. Міжремонтні терміни деяких доріг перевищені в 5 – 10 разів. Це пов’язано з відсутністю належного фінансування дорожнього господарства.

 

                                        3. Мета Програми

 

Зважаючи на незадовільний техніко-експлуатаційний стан більшості автомобільних доріг в районі, високий рівень аварійності, керуючись Законами України ,,Про місцеві державні адміністрації”, ,,Про автомобільні дороги”, ,,Про джерела фінансування дорожнього господарства”, на виконання  розпорядження голови облдержадміністрації від 11 грудня 2017 року № 744 „Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення до сфери управління Рівненської обласної державної адміністрації” та  розпорядження голови облдержадміністрації від 26 грудня 2018 року № 124 „Про Програму розвитку дорожнього господарства Рівненської області на 2018 рік”  розроблено Програму розвитку дорожнього господарства Млинівського району  на 2018 рік (далі – Програма).

Метою Програми є:

забезпечення ефективного функціонування та розвитку дорожньої мережі;

утримання в належному стані автомобільних доріг в районі;

покращення стану автомобільних доріг, шляхом проведення на них ремонтних робіт;

покращення транспортної доступності віддалених населених пунктів до районного та обласного центрів, в тому числі в контексті створення опорних шкіл в районі, та для своєчасного надання першої медичної допомоги.

 

4. Завдання і заходи Програми

 

Поліпшення транспортної доступності в межах регіону та розвиток автомобільних доріг загального користування місцевого значення, об’їзних доріг у населених пунктах, покращення транспортної доступності сільських населених пунктів.

Виходячи з цього, основними завданнями Програми є:

збереження та покращення транспортно-експлуатаційного стану дорожньої мережі в Млинівському районі;

розвиток мережі автомобільних доріг загального користування та вулиць і доріг населених пунктів відповідно до потреби;

покращення транспортного сполучення сільських населених пунктів з районним  та обласним центрами.

Поставлені завдання можна вирішити, забезпечивши виконання заходів Програми, а саме з організації експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності  у  населених  пунктах,  проведення  ремонтних  робіт  відповідно   до

3

 

запропонованого переліку (додаток до Програми). Реалізація заходів Програми здійснюватиметься шляхом формування переліків об’єктів у межах передбачених фінансових ресурсів.

 

5. Обсяги та джерела фінансування

 

Відповідно до Закону України ,,Про джерела фінансування дорожнього господарства”, витрати, пов'язані з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг, здійснюються за рахунок бюджетних та інших коштів. Ці кошти спрямовуються на реалізацію програм розвитку дорожнього господарства України. Метою таких програм є підвищення соціального рівня життя населення, особливо в сільській місцевості, забезпечення автомобільних перевезень пасажирів та вантажів, оздоровлення екологічної обстановки, створення на дорогах належних умов безпеки руху та сучасних елементів дорожнього сервісу, зменшення збитків через незадовільні дорожні умови.

Фінансування Програми буде здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на

фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення (додаток до Програми).

У 2018 році в складі спеціального фонду Державного бюджету України створено державний дорожній фонд. Кошти фонду спрямовуються на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та доріг загального користування місцевого значення у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Таблиця

Джерела фінансування дорожнього господарства

Вид автомобільної дороги

Дорожній фонд

Джерела фінансування дорожнього фонду

1.

Дороги загального користування

Державного значення

Державний дорожній фонд

Державний бюджет України, обласний та місцеві бюджети (на умовах співфінансування)

 

 

Місцевого значення

Територіальний дорожній фонд

Державний бюджет України, обласний та місцеві бюджети

2.

Вулиці та дороги  та інших населених пунктів

Територіальний дорожній фонд

Обласний бюджет та місцеві бюджети різних рівнів

 

Головним розпорядником коштів обласного бюджету є департамент з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації, розпорядниками коштів місцевих бюджетів є органи місцевого самоврядування.

                  

4

 

6. Координація, контроль та порядок виконання Програми

 

Відповідальним виконавцем в частині забезпечення робіт із будівництва, реконструкції,  ремонту  та  утримання  доріг   загального   користування   і замовником робіт є їх балансоутримувач. Дороги загального користування державного значення знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг, дороги загального користування місцевого значення на балансі департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської облдержадміністрації.

Контроль за реалізацією Програми здійснює відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства райдержадміністрації.

Державний контроль за якістю будівництва здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю, а саме управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області.

Внутрішній контроль за якістю виконаних робіт здійснюється інженерно-технічними працівниками служби замовника, які, в ході своєї роботи, перевіряють:

якість матеріалів та сировини (асфальту, щебеню, бітуму тощо);

відповідність робіт, що виконуються, роботам, які зазначені у проектній документації;

дотримання підрядною організацією вимог Державних будівельних норм України при виконанні будівельно-ремонтних робіт.

Районна державна адміністрація інформує департамент з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації про хід виконання Програми та про освоєння коштів щомісяця до 10 числа наступного періоду.

 

           7. Очікувані результати виконання Програми

 

Програма буде реалізовуватися протягом 2018 року. В ході виконання Програми буде досягнуто таких результатів:

поліпшення транспортно-експлуатаційного стану вулиць та доріг, приведення їх у відповідність із нормативними вимогами;

збереження існуючої мережі доріг від руйнування шляхом проведення своєчасного поточного ремонту;

ліквідація незадовільних умов руху автотранспорту;

покращення транспортного сполучення та підвищення безпеки дорожнього руху;

створення умов доступності сільських територій до обласного, районних центрів та центрів об’єднаних територіальних громад.

 

 

В.о. керівника  апарату  адміністрації                                      С.Реміз                                                                        
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

 

 
 
 
 
 
Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Безкоштовна гаряча лінія ГО «Донбас SОS»

Майбутня професія - ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ

Млинівський районний військовий комісаріат проводить відбір кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ)....